Про проект

Якщо Ви, шановний квітникар, належите до поціновувачів  ірисів, –  цей сайт для Вас. Він не є комерційним проектом і створений виключно з метою популяризації культури ірису в Україні. Сайт перебуває на стадії формування і наповнення корисною інформацією. Надіємось, що з часом в нього з’являться свої шанувальники та дописувачі, і ми разом зробимо його цікавим та привабливим. За задумкою, сайт буде вигідно відрізнятися від інших, оскільки матеріал буде проходити «науковий» контроль.

Поштовхом до формування даного сайту стала як приватна колекція (започаткування якої відбулось 2004 року), так і закладання в 2013 році на базі Уманського національного університету садівництва колекції ірисів – ірисарію вітчизняних сортів. Завдячуючи Українській спілці ірису (УСІ), колекція поповнюється й нині.

Одним із завдань ірисарію є створення нових сортів ірисів із високодекоративними ознаками та стійких як до хвороб, так і несприятливих чинників навколишнього природного середовища. В цьому напрямку є позитивні зрушення. Тому з часом відвідувачі сайту зможуть першими побачити нові культивари та матимуть можливість взяти участь в їх обговоренні. Проте, слід зауважити, щоб отримати новий сорт необхідно мати достатню колекцію відповідних батьківських форм (яка щорічно поповнюється) та виростити не одну сотню, а то й тисячу сіянців, що вимагає значних посадкових площ. Тому, природно, виникає питання лишків посадкового матеріалу, які будуть пропонуватися для реалізації. То ж бажаємо всім приємного перегляду сторінок сайту.

 

З повагою

доктор с.-г. наук, професор Віктор Карпенко


Опубліковано: 07 серпня 2015

Поділитись з друзями в:

 

Coffe Shop
Dreamalot
Fancy a Flutter
Honey House
Just Witchery
Llama Mama
Mandarin Music
Reckless in Denim
Rocket Randy
Royal Harlequin
Samba queen
Secret Weekend
Sofia
Sordid Lives
Special Blend
Street Sensation
Thundermaker
Treasure Trader