В Умані починає квітувати ірисарій

В Умані починає квітувати ірисарій, створений минулого року на території парку «Версаль» Уманського національного університету садівництва.  В  ньому зібрано 100 вітчизняних сортів. Цього року його розширять шедеврами світової селекції.

- Цієї весни вперше розквітли іриси висаджені минулої осені. Унікальність ірисарію в тому, що він створений з ірисів лише української селекції. Квіти до Умані «їхали» з Чернігівщини, Сумщини, Тернопільщини та Києва. Загалом вдалося зібрати більше 100 вітчизняних сортів відомих українських селекціонерів: Ніни Мірошниченко, Ігоря Хороша, Алли Черногуз, Світлани і Володимира Яковчуків та багатьох інших. Квіти висадили минулої осені на території студентського міні-парку «Версаль» Уманського національного університету садівництва, і ті з них, що за цей час встигли окріпнути, вже й розцвіли, — розповідає проректор з наукової та інноваційної діяльності УНаУСу Віктор Карпенко.

Уманські науковці планують розшити свій ірисарій ще й сортами відомих австралійських, та американських селекціонерів.

- Спочатку планували ірисарій із сортів вітчизняної селекції. Проте цього року вирішили розширити його шедеврами світової селекції. Висадити квіти плануємо в липні-серпні, адже найкраще пересаджувати іриси після того, як вони відквітують, — продовжує Віктор Карпенко. — У перспективі, на базі університету планують створити «Науковий центр ірисівництва».

До речі, ірисарій в Умані закладений з нагоди відзначення у 2014 році одразу кількох свят — 100-річчя відомого українського селекціонера ірисів — Мірошниченко Ніни Опанасівни, якою було виведено багато сортів цих прекрасних квітів, 170 річчя УНаУСу та 60-річчя з Дня створення Черкаської області.

Джерело


Опубліковано: 03 червня 2014

Поділитись з друзями в: